Bałagan w przedszkolu – gra planszowa z serii Zu&Berry

W zeszłym miesiącu polecałam Wam grę „Kolorowe buty” Muduko pochodzącą z serii Zu&Berry (recenzję znajdziecie tutaj). Bawimy się nią po dziś dzień. Ale… Jak to z zabawami bywa, nadszedł czas na coś nowego 😉 Tym razem w raz z moimi maluchami polecam Wam grę o ciekawym tytule – „Bałagan w przedszkolu”. Gra również należy do serii Zu&Berry Wydawnictwa Muduko.

W naszym przedszkolu jest wesoło i kolorowo! Różne zabawki, przybory pomagają dzieciom w rozwijaniu swoich zainteresowań i pasji. A każdy przedszkolak wie, że gdy skończy się zabawa trzeba zrobić porządki i odłożyć wszystko na swoje miejsce. Dziś był wyjątkowo kreatywny dzień i trzeba się nagłowić, żeby odszukać wszystkie przedmioty, których brakuje na półkach. Wytęż zatem wzrok i do dzieła!

„Balagan w przedszkolu”, to gra dedykowana dla dzieci powyżej 4-tego roku życia. Można śmiało bawić się w nią całą rodziną. Liczba graczy od 2 do 6. Czas gry jest dość krótki – wystarczy 15 minut. Ale zabawa jest naprawdę fajna.

W podstawowej wersji celem gry jest zdobycie jak największej ilości kafelków. Każdy wybiera po jednej skrzyneczce (wcześniej trzeba je złożyć, co sprawiło dzieciom jeszcze więcej radości). Obracamy obrazkami do dołu 48 kafelków, mieszamy je i rozkładamy na stole lub podłodze. Następnie odwracamy dowolny kafelek i… tu zaczyna się zabawa. Odkrywamy kafelek i jeśli zobaczymy na dwóch żetonach jednakowy przedmiot, ten kto pierwszy klepnie w żeton bałaganu i poprawnie nazwie powtarzające się elementy, może wrzucić oba żetony do swojej skrzynki. Jeśli się zdarzy, że ktoś się pomyli i danego przedmiotu nie ma na żetonie, musi niestety oddać jeden żeton ze swojej skrzyneczki. Gra się kończy, gdy zabraknie żetonów, a wygrywa ten, który zgromadzi ich najwięcej. Prawda, że zasady są proste? Oczywiście można je też rozbudować. Ale póki co my gramy tylko w tą wersję, bo bawimy się świetnie 🙂

 

Gra rekomendowana jest przez psychologów. Dzięki niej dzieci ćwiczą spostrzegawczość i refleks. Tu przyznam, że mi go czasem brakuje 😉 Ale staram się nadążyć za maluchami 😉 To naprawdę fajna zabawa. Jest dużo śmiechu, radości i zdrowej rywalizacji (kto pierwszy dojrzy ten sam element). A poza tym można też przemycić po ciuchu kilka słów o tym jak ważny jest porządek w domu, pokoju itd. Podczas zabawy maluchy szybciej wyłapują takie sugestie 😉

Autor: Reiner Kniza
Ilustracje: Anna Teodorczyk
Wiek graczy: 4+
Liczba graczy: 2-6
Czas gry: 15 minut
Zawartość: 48 okrągłych kafelków, 6 skrzyneczek do samodzielnego złożenia, żeton bałaganu, instrukcja
 
Premiera gry już 7 sierpnia!

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz