A co gdy zepsuje się samochód?

Szykujecie się na długo wyczekiwaną wycieczkę, piękne słońce, już nie możecie doczekać się wyjazdu nad zimne, chłodne jezioro, dzieci już piszczą z radości i ciągle pytają “Mamo, kiedy jedziemy?!”, “Tato, już jedziemy?!” Wszystko zapowiada się wspaniale, aż tu nagle… psuje się samochód.

Straszna wizja prawda? Niestety u nas nie raz się powtarzała. I to nie tylko przed wyjazdem na wycieczkę. Bywało tak, że po wizycie u rodziny nie mogliśmy wrócić do domu. Bywało tak, że mąż nie mógł spokojnie pojechać do pracy. Ale takie awarie są niestety wpisane w fakt posiadania używanego samochodu. W przypadku aut zakupionych w salonie za spore pieniądze rozwiązanie może być proste – telefon. Auto zostanie naprawione w ramach gwarancji. W przypadku samochodu używanego, który nie jednokrotnie ma kilka bądź nawet kilkanaście lat zmuszeni jesteśmy radzić sobie sami lub odwieźć auto do mechanika. Mój mąż na szczęście potrafi w większości przypadków naprawić auto sam. Co mnie ogromnie cieszy, bo to duża oszczędność. Płacimy tylko za części samochodowe, a i czas naprawy jest niejednokrotnie o wiele krótszy. Bo w takim warsztacie samochodowym, zwłaszcza w szczycie sezonu, trzeba często czekać długi czas na swoją kolej.

Teraz na szczęście nasz Ford się nie psuje (odpukać), choć mąż już coś wspomina o wymianie świec. Ale nie będzie, to problem. Tak samo jak sprowadzenie odpowiednich części samochodowych. Nauczeni praktyką przy poprzednim starym BMW znaleźliśmy dobry sklep z częściami samochodowymi. W ofercie AutoCraft.pl można znaleźć zamienniki i oryginalne części samochodowe. W przypadku poprzedniego modelu samochodu taki wybór był ogromną zaletą. Niektóre oryginalne części były albo bardzo drogie, albo mało dostępne w sklepach miejscowych.

I co fajne – towar można bezproblemowo zwrócić, jeśli kupiliśmy coś co jednak nam nie pasowało. Brawa dla sklepu! w innych zwrot jest koszmarny, a czasem nawet niemożliwy.

A Wy macie takie sprawdzone miejsca? I radzicie sobie sami czy jednak wzywacie mechanika?

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz