7-dniowa oczyszczająca dieta octowa. Jak szybko i skutecznie stracić na wadze, stosując ocet jabłkowy – recenzja

Czy słyszeliście o zdrowotnych właściwościach octu jabłkowego? Przez jakiś czas wiele się o tym mówiło i pisało. Moje znajome wychwalały go pod niebiosa. Czy słusznie? Czy rzeczywiście ocet jabłkowy może pomóc w utracie wagi, obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi, a nawet złagodzić objawy cukrzycy? Przyznam szczerze, że nie widziałam. Dlatego z tym większą ciekawością przeczytałam książkę J.J. Smith „7-dniowa oczyszczająca dieta octowa. Jak szybko i skutecznie stracić na wadze, stosując ocet jabłkowy„.

Autorka jest specjalistką w dziedzinie żywienia i medycyny naturalnej. Poleca ocet jako skuteczny środek w walce z nadwagą. Jej 7-dniowa dieta oczyszczająca ma odtruć organizm, dodać energii i spowodować utratę zbędnych kilogramów. Na kartkach książki autorka wyjaśnia, m.in.:

  •  W jaki sposób ocet jabłkowy wspomaga utratę wagi?
  • Jak go bezpiecznie stosować?
  • Który ocet wybrać?
  • Jakie są zalety zastosowania 7-dniowej diety octowej?
  • Czy można się spodziewać negatywnych aspektów jej stosowania?

W książce znajdziemy też 30 przepisów na utratę wagi po oczyszczającej diecie octowej. Na końcu poradnika J.J. Smith zamieszcza odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące diety oraz kilkanaście pozytywnych opinii osób, które ją stosowały.

Takie książki o diecie i zdrowym odżywianiu z Księgarni TaniaKsiazka.pl są naprawdę ciekawe i pełne informacji. Jednak tak jak i do innych diet, tak i do tej należy podejść odpowiednio i z głową. Przed zastosowaniem każdej diety powinniśmy skonsultować się ze specjalistą w danej dziedzinie. Taką informację otrzymujemy też na początku książki. I to jest plusem. Tu nikt nie pisze, że ta dieta jest najlepsza i każdy ją powinien zastosować. Autorka pisze też o skutkach ubocznych, jakich można się spodziewać, stosując dietę octową, o rozsądnym podejściu do tematu i odpowiednim przygotowaniu do diety. To, czy skorzystamy z jej porad, zależy od nas samych. Sama sięgnęłam po ten poradnik wyłącznie z ciekawości. Nie stosowałam tej diety.  

 

*za egzemplarz do recenzji dziękuję księgarni taniaksiazka.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz