Gdzie sprawdzi się gablota?

Pewnie nie jedna osoba widziała najróżniejsze gabloty. Najczęściej można je spotkać w szkołach czy muzeach. Jednak sprawdzają się też w biurach, a nawet w domach. Wszystko zależy od potrzeb. Po co kupować taką gablotę i do czego można ją wykorzystać?

Forma zabezpieczenia

Jedną z podstawowych zalet gablot jest, to że doskonale zabezpiecza ona umieszczone w niej rzeczy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (unikamy brudy, zawilgocenia, przypadkowego uszkodzenia eksponatu). Ponadto zamykana gablota chroni też przed kradzieżą czy inną niepożądaną ingerencją innych osób.

Jak zbudowana jest gablota?

W większości przypadków stelaż takie witryny wykonany jest z aluminiowych profili, drewna lub płyt MDF. Gabloty mają szklane ściany, które sprawiają, że umieszczone w nich przedmioty są doskonale widoczne. Tym samym są idealnym rozwiązaniem w muzeach.

Gdzie najczęściej stosuje się gabloty?

Muzeum, to jedno z najpopularniejszych miejsc, w którym można spotkać gabloty wiszące. Taka gablota chroni dany przedmiot przed kurzem, zawilgoceniem czy też dotykiem odwiedzających. Jak wiemy eksponaty muzealne ze względu na wiek są naprawdę delikatne i cenne. Gablota chroni je przed zniszczeniem czy kradzieżą, jednocześnie nie przeszkadzając w oglądaniu eksponatu.

Gablota, to również znakomita forma komunikatów. W szkołach bardzo często wiszą w niej najróżniejsze plany i rozkłady. Nie raz też spotykane są gabloty pełne pucharów czy medali. Najczęściej wiszą one niedaleko hali do ćwiczeń. W firmach natomiast takie gabloty wykorzystuje się często do zaprezentowania różnych certyfikatów i nagród świadczących o renomie danej firmy.

Jaka forma gabloty?

Wyróżniamy gabloty wiszące, stojące, ekspozycyjne, informacyjne i wiele innych. To jaką formę gabloty wybierzemy zależy od tego do czego ma ona ostatecznie służyć, gdzie chcemy ją umieścić i jak dużo posiadamy miejsca.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz